Važne obavijesti za prvi dan nastave

Autor: Tanja Radiković, 3. 9. 2020.

U ponedjeljak, 7. rujna prvi s nastavom počinju učenici 2., 3. i 4. razreda u 8,00 sati. Autobus iz Štefanca polazi u 7,35 sati. Nastava traje do 9,30 sati i nakon toga autobus vozi učenike kućama.

Učenici 1. razreda dolaze u školu u 9,00 sati i nastavu imaju do 10,30 sati. Prvašići dolaze u pratnji jednog roditelja koji OBAVEZNO mora nositi masku.

Učenici od 5. do 8. razreda dolaze na nastavu prvi dan u 12,00 sati, a nastava traje do 13,30. Autobus će pokupiti učenike na redovitim stanicama u 11,30 sati, a nakon nastave u 13,30 ih odvesti kući.

Svi učenici koji putuju autobusom u autobusu OBAVEZNO moraju nositi masku!

Prvi dan učenici će u školi podići udžbenike, likovne mape i kutije za tehničku kulturu. Dobit će Izjave i Zahtjev za povrat sredstava za dodatne materijale i radne bilježnice (samo učenici/roditelji s prebivalištem na području Grada Čakovca). Svim učenicma Grad Čakovec će donirati bilježnice pisanke i po dvije perive maske.

Učenici su dužni prije polaska u školu kod kuće izmjeriti temperaturu i zapisati je u informativku. Granična temperatura za dolazak u školu je 37.2. Učenik s povišenom temperaturon ne dolazi u školu.

Ulazak u školu odvijat će se s razmakom i na dva ulaza, glavni i dvorišni i to na poziv učitelja. Na glavni ulaz ulaze učenici 3., 4., 7. i 8. razreda. Na dvorišni ulaz ulaze učenici 1., 2., 5. i 6. razreda. Svi učenici u školu ulaze s maskama koje nose za vrijeme boravka u zajedničkim prostorijama.

Nakon ulaska učenici se prezuvaju, ostavljaju stvari u garderobi kod svoje matične učionice,ulaze u učionice gdje peru i dezinficiraju ruke.

Učenici moraju u školu ponijeti školske torbe u koje će spremiti udžbenike i školske papuče.

Prijevoz učenika organiziran je od prvog dana,a užina od utorka.

Ostale upute  učenici će dobiti od svojih razrednika prvod dana škole.

Od utorka nastava za razrednu nastavu počinje ujutro u 7,45 sati, a za predmetnu nastavu poslijepodne u 13,00 sati.

Učenici su obavezni od utorka doći u školu 10 minuta prije početka 1. sata jer tada počinje ulazak u školu. Nakon početka 1. sata škola se zaključava.

Unatoč svim novostima, zabranama i preporukama, želimo vam veseli povratak u školske klupe i uspješnu školsku godinu! Zajedničkim naporima učinimo da nam bude zdrava i produktivna!