Obavijest o organizaciji rada u razrednoj nastavi od 11. svibnja 2020.

Autor: PALMINA NOVAK, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji!

Na temelju zaključka Vlade RH planira se otvaranje škola od 11. svibnja 2020. za određene skupine učenika razredne nastave i to u iznimnim slučajevima kada  su zadovoljeni uvjeti iz Uputa  Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i oba roditelja ili samohrani roditelj su zaposleni te nemaju mogućnost zbrinjavanja djeteta kad su na poslu. Za sve ostale učenike i dalje se održava nastava na daljinu.

Molim vas detaljno proučite priložene Upute kao i Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi na osnovu kojih ćete idućih dana popuniti Izjavu u slučaju da namjeravate dijete poslati u školu. Izjava će biti objavljena na web strani škole i u razrednim viber grupama.

Posebno obratite pažnju na uvjete koje je potrebno zadovoljiti:

1. Oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu

2.   Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3.  Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

4.  Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5.  Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

6. Roditelji/skrbnici i djeca upoznati su sa svim mjerama HZJZ-a

Zahvaljujem svima na  razumijevanju i suradnji u ovim nesvakidašnjim okolnostima te  vam želim puno zdravlja i ustrajnosti u nastavi na daljinu.

Ravnateljica Palmina Novak