Osnovana planinarska grupa

Autor: Tanja Radiković, 4. 2. 2020.

Tema našeg novog Erasmus+ projekta Ready, steady, change!  je mentalno zdravlje. Mentalno zdravlje obuhvaća i fizičko zdravlje i vrlo je važno kretati se, živjeti u skladu s prirodom i općenito prihvatiti zdravi način života. Upravo iz tog razloga, učenici naše škole odlučili su prihvatiti taj zdravi način života, stoga su se uključili u razne aktivnosti vezane uz fizičko i mentalno zdravlje. Stoga je 30.1. 2020. održan uvodni sastanak roditelja i učenika vezan uz malu planinarsku školu koja će se provoditi u sklopu planinarske grupe koju vodi učiteljica kemije Nina Magdalenic - Veselko i geografske grupe koju vodi učitelj geografije Dino Lesjak.

Plan rada, načine, metode i ciljeve male planinarske škole predstavili su članovi planinarskog društva Bundek Sonja Vršić, ujedno i predsjednica PD Bundek i Dubravko Costa Balent, vodič planinar član PD Bundek. Planom su obuhvaćena edukativna predavanja svaki drugi četvrtak te pet jednodnevnih izleta i jedan dvodnevni izlet. U avanture planinarenja, zajedno s učenicima, pozvani su i roditelji, a nadamo se i brojnijem odazivu učitelja i zaposlenika OŠ Ivanovec.