Aktivnosti Dječjeg foruma Ivančica

Autor: Tanja Radiković, 18. 12. 2017.

Učenici članovi Dječjeg foruma naše škole u mjesecu studenom i prosincu bili su vrlo aktivni. Evo što su zapisali o svojim raznovrsnim aktivnostima:

RADIONICA „BUDI NEOVISAN“

U četvrtak su vijećnici Dječjeg gradskog vijeća s učiteljicom sudjelovali na radionici „Budi neovisan“. Na početku smo se predstavili i rekli svoje hobije. Govorili smo što je ovisnost. Učenica II. OŠ Čakovec pročitala je priču „Topolino i mehanički miš“. Topolino je bio miš. Tko god ga je vidio počeo se derati i nastala bi prava zbrka. Djevojčica Gizela je dobila mehaničkog miša i  kad je Topolino vidio kako vole mehaničkog miša i on je poželio biti mehanički miš. Jednog dana upoznao je guštericu koja bilo koga može pretvoriti u bilo što. Topolino je rekao gušterici da ga pretvori u mehaničkog miša. Gušterica mu je odgovorila da donese ljubičasti kamenčić do  punog mjeseca. Topolino je tražio i tražio ljubičasti kamenčić, ali ga nije našao. Kad je ulazio u kuću ugledao je mehaničkog miša u smeću jer je Gizela dobila nove igračke, a stare je bacila. Kad se Topolino  vraćao gušterici s ljubičastim kamenčićem rekao je gušterici da mehaničkog miša pretvori u pravog miša. Ona je tako i učinila. Tek tada je Topolino shvatio da je on bio slobodan. Nakon priče smo malo popričali i otišli na nastavu.

David Toplek, 3.r

U četvrtak, 30.11.2017. učiteljica Irena Levačić, Mura, David i ja posjetili smo II. OŠ u  Čakovcu. Govorili smo o neovisnosti. Čitali smo priču i govorili o njoj, a priča se zvala „Topolino i mehanički miš“.

Borna Antonović, 3.r

Danas smo bili na radionici u Drugoj OŠ u Čakovcu. Bili smo  na radionici „Budi neovisan i sretan“. Tema je bila ovisnost o drogama, alkoholu i pušenju. Govorili smo zašto ljudi postaju ovisni o nečemu i što je to ovisnost. Učenici su nam pročitali priču o malom mišu Topolinu i mehaničkom mišu. U priči se isto radilo o ovisnosti. Tijekom radionice izradili smo dva plakata. Ljubazni domaćini ponudili su na s sokom i grickalicama.

Mura Blažević, 3.r

OGULINCI U ČAKOVCU

Dana 25.11. Ogulinci su nam uzvratili posjetu. Posjetu smo započeli upoznavanjem u gradskoj vijećnici. Ispred vijećnice nas je dočekao vodič koji nam je pokazao ljepote Čakovca. Posjetili smo crkvu Svetog Nikole, čak smo i ušli u nju. Zatim smo prošli kraj zgrade izgrađene 1728. godine ispred koje je fenjer kao znamenitost grada. Vidjeli smo kartu Međimurja i spomenuli neka od najljepših mjesta u Međimurju. Pošli smo do spomenika Ani Katarini Frankopan Zrinski, a vodič nam je pročitao par zanimljivosti o njenom životu. Ogulincima smo pokazali još neke značajne građevine u Čakovcu. Oduševili su se klizalištem i muzejem. Na putu do muzeja prošli smo kroz Perivoj Zrinskih.

I tako je brzo prošao taj dan. Ogulinci su nakon ručka otišli i u Varaždin, a mi kućama.

Mura Blažević, 3.r