USPJEH BOŽIĆNOG SAJMA

Autor: VERA FUČKO-TRSTOGLAVEC, 21. 12. 2009.

Po prvi put ove godine, naša škola je odlučila organizirati Božićni sajam pod sloganom Sajam dobrote. Jedan dio ostvarenih prihoda donirat će se Caritasovom  dječjem domu u Čakovcu, a drugi dio će ostati u školi i njime će se pomoći djeci naše škole kojima će ta pomoć biti potrebna.

Cijela akcija je započela radionicama u kojima su uz učenike i učitelje škole, sudjelovali i roditelji koji su pokazali dobru volju, ali i neiscrpne ideje za različite uratke koji su bili izloženi na sajmu. Radionice su se organizirale tijekom prvih tjedana mjeseca prosinca, a pripreme za njih započele su već u mjesecu studenom: prešalo se cvijeće, kaširale se kuglice za bor, skupljale komušine i razne druge aktivnosti, ovisno o vrsti radionice.

Finalni rezultati ugodno su nas  iznenadili, koliko svojom originalnošću, toliko i odazivom roditelja, ali i uzbuđenošću djece koja su zaista uživala u svakom trenutku, posebno zbog činjenice što su se  njihovi roditelji uključili u život škole i zajedno s njima stvorili nešto dobro. Humanitarnost akcije bila je stalno prisutna i dobar duh Božića kao da nas je vodio u ostvarivanju zadatka koji smo pred sebe postavili.

Sve to u potpunosti je došlo do izražaja na Sajmu dobrote koji je popunio hodnike naše škole, a učionice u kojima su štandovi bili postavljeni odzvanjali su glasovima roditelja, ali i učenika, onih koji su prodavali, ali još više onih koji su kupovali predivne radove.

Uspješnost akcije očitovao se u praznim štandovima, u ozarenim licima učenika koji su sudjelovali u jednom procesu od početka do kraja i to ne sami već uz svoje roditelje, što se i ne događa prečesto. Međutim, ono što je najuspješnije je činjenica da smo uz uživanje učinili pravu stvar: obradovat ćemo djecu, u ovo vrijeme recesije, štednje, osmijeh na licu djece kojoj će ti novci biti donirati izbrisat će, barem na trenutak, zabrinutost zbog praznih džepova.(VFT)