Kamp mladih Radiokluba Međimurje

Autor: Tanja Radiković, 19. 12. 2016.

Osnovna škola Ivanovec ustupila je svoje učionice i školsku sportsku dvoranu u subotu 3. prosinca 2016. godine svojim učenicima i instruktorima Radiokluba Međimurje.

Četrdesetak učenika od 5. do 8. razreda odazvalo se pozivu do dođu na „Kamp mladih Radiokluba Međimurje“.

Kamp je započeo u jutro u 8 sati i trajao je do 13 sati.

Prvo su učenici odslušali teoretski dio, zatim su prešli na praktični dio savladavanja osnova radiogoniometrije.

Program su vodili Jelena Tuksar, prof., Vladimir Vinko, Luka Bahun i Anita Žerjav.

Anita je nositelj srebrne medalje sa svjetskog natjecanja održanog u Južnoj Koreji.

Na kraju je održano natjecanje u dvorani gdje su natjecatelji trebali prema radio signalima „vezanih očiju“ proći kroz tri kontrolne točke. Najbrža i najpreciznija među učenicama bila je Antonija Car 7.r. dok su druga i treća bile Lucija Vlahek 8.a i Adella Pancer, 8.b. razred.

Pobjednik među učenicima bio je Neven Hanžeković 8.a, slijede ga Kevin Ignac, 6.b i Karlo Murk 8.b razred.

Pobjednicima su čestitali i podijelili medalje Palmina Novak, ravnateljica škole i David Vugrinec, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti, protokolarne i europske poslove grada Čakovca.

Nakon ovog kampa pozivaju se učenici da se uključe na aktivnosti za mlade  Radiokluba Međimurje koje će se provoditi tijekom zimskih školskih praznika.

Željko Medved