Predavanje gljivara

Autor: Tanja Radiković, 27. 10. 2016.

U sklopu nastave prirode u višim razredima učiteljica Marija Purić - Hranjec dovela je u školu iskusnog gljivara, gospodina Vladimira Mislovića. Učenicima je njegovo predavanje bilo zanimljivo i imali su puno pitanja o tajanstvenom svijetu gljiva.

Učenicima je pokazao i govorio o jestivim i otrovnim vrstama gljiva, o najvećim i najzanimljivijim gljivama, kako se razmnožavaju, kako se šire te što ih može ugroziti.

Kako svako godišnje doba ima svoje vrste gljiva koje baš tada rastu, pokazao nam je one jesenske koje sa sada mogu naći u našim šumama, ali važno je brati gljive uz dozvolu ili u svojoj vlastitoj šumi.

U Međimurju postoji Gljivarsko društvo Smrčak iz kojeg dolazi i naš gost i u kojem se okupljaju zaljubljenici u ovaj zanimljiv hobi. Možda će učenicima ovaj posjet, osim što su ponovili gradivo iz prirode, biti poticaj da se bave ovim hobijem i više borave u prirodi.