Umjetnička škola "Miroslav Magdalenić" predstavila se učenicima

Autor: Tanja Radiković, 18. 5. 2016.

Dvije djelatnosti Umjetničke škole "Miroslav Magdalenić" iz Čakovca predstavljene su učenicima nižih razreda naše škole.

Najprije su nam u posjet došle balerine sa svojim profesoricama i pokazale graciozan ples, osnovne pokrete i dio opreme - baletne papuče. Sve što su vidjeli oduševilo je učenike, a među njima se upravo zbog ovakvog načina prezentacije, skrivaju buduće male balerine i baletani. Učenici su od balerina tražili autograme, ali i osnovne obavijesti o upisu u baletnu školu.

Baletna škola djeluje u prostorima bivše II. OŠ Čakovec, u Ulici A. Starčevića 55, a sve informacije mogu se dobiti na broj 091/ 514 24 24.

Nastup baletne škole možete vidjeti na javnoj produkciji u Centru za kulturu Čakovec, 24. svibnja 2016. u 19,00 sati.

Druga djelatnost je glazbeno obrazovanje učenika koje nam je, kroz prezentaciju harmonike predstavio prof. Saša Bastalec. Učenici su bilioduševljeni mogućnostima ovog instrumenta, a neki su pokušali i ponešto odsvirati...

Dani otvorenih vrata Osnovne umjetničke škole održat će se u subotu, 11. lipnja 2016. kroz cijeli dan pa zainteresirani učenici mogu doći i upoznati se s instrumentima i programom ove vrlo uspješne i nadaleko poznate škole.

S profesorom Bastalcom nakon prezentacije razgovarali su mali novinari.