Nizom ekoloških akcija obilježili smo Dan planeta Zemlje

Autor: Tanja Radiković, 18. 5. 2016.

Povodom Dana planeta Zemlje, 22. travnja u školi je održan niz ekoloških akcija kojima su učenici i djelatnici škole dali svoj doprinos čišćem okolišu.

Učenici sedmih razreda sudjelovali su u akciji Zelena čistka u kojoj su od smeća očistili okoliš škole i sportske terene. Od Grada Čakovca dobili su rukavice i vreće, a nakon posla bili su okrijepljeni vodom i sendvičima.

Svi učenici škole uključili su se u akciju skupljanja starog papira u kojoj su rezultati bili zaista impresivni. Napunili smo puna dva kontejnera. Učenike je na uključivanje potaknulo i natjecanje: razred s najviše sakupljenog papira dobiva dnevne ulaznice za Gradske bazene. Pobjedu je uvjerljivo odnio 2. razred. Želimo im ugodno kupanje!

Osim toga, članovi Dječjeg foruma "Ivančica" obilježili su uspješan završetak svog projekta "Mala baterija - velika opsanost" postavljanjem odlagališta za baterije u Ivanovcu i Štefancu.

Taj dan nastavljene su još dvije ekološke akcije: skupljali su se plastični čepovi za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma, te stara rabljena odjeća za Socijalnu zadrugu Humana nova koja staru odjeću reciklira.