Predmetna nastava na terenskoj nastavi u Zagrebu

Autor: Tanja Radiković, 20. 4. 2016.

Ponedjeljak, 18. travnja učenici viših razreda proveli su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Uz mnoštvo zadataka koje su dobili od svojih učitelja i detaljnu pripremu za odlazak na teren, učenicima je dan bio vrlo ispunjen i raznolik.

Peti i šesti razredi posjetili su Hrvatski sabor gdje su od njihova vodiča naučili nešto o funkcioniranju i zadaćama saborskih zastupnika i značaju Hrvatskog sabora kroz povijest i danas. Primila nas je i provela Saborom zastupnica  prof.dr.sc. Gordana Rusak koja je "naše gore list", a učenici su pokazali da znaju ponešto o politici i političarima. Provirili smo i u sabornicu koja je, na žalost, ponedjeljkom prazna.

Sedmaši i osmaši posjetili su najveću tiskaru u Hrvatskoj, Grafički zavod Hrvatske i upoznali se s tehnikom tiskanja knjiga. Velik je to proizvodni pogon iz kojeg izlaze naši udžbenici, časopisi i lektira, a zanimljivo je bilo upoznati sve njihove faze proizvodnje.

Najzanimljiviji dio dana bio je kad smo se svi okupili u Hrvatskom narodnom kazalištu gdje smo pogledali i poslušali poznatu operu Jakova Gotovca Ero s onoga svijeta. Raskošnu scenografiju koja je uključivala i dva živa konja, kostimografiju i rasvjetu nadmašili su jedino vrhunski muzičari i pjevači, a u posljednjem činu i plesači. Učenici su svoje oduševljenje iskazali dugotrajnim i iskrenim pljeskom, a zaključak je da posjet ovakvoj predstavi, koja bogati i oplemenjuje dječji duh, treba što prije ponoviti.

Kako je izgledao naš put i što smo sve vidjeli i doživjeli na terenskoj nastavi pogledajte u fotogaleriji.