Radionica uskrsnih pisanica

Autor: Tanja Radiković, 17. 3. 2016.

U našoj školi  održana je u četvrtak, 10. ožujka 2016. godine zanimljiva i vesela radionica izrade uskrsnih pisanica koja je realizirana zahvaljujući nastavku suradnje OŠ Nikole Zrinskog iz mađarskog mjesta Murakerestura i OŠ Ivanovec.

O tome kako su uskrsne pisanice nekad nastale iz ruku vrijednih i marljivih mama i bake, pokazali su nam učenici i njihove učiteljice iz Murakerestura,  a pridružili su se učenici i učitelji naše škole.

Izrađeno je i iscrtano preko tridesetak jaja različitih tradicionalnih motiva našega kraja pomoću pera i otopljenog voska, zatim obojano u crveno ili plavo, dobro osušeno  i ispolirano pa su takva jaja razveselila sve polaznike radionice. Više od riječi zasigurno govore fotografije.

( Nataša Kralj )