Počeli radovi u učionici na otvorenom

Autor: Tanja Radiković, 9. 3. 2016.

Prve zrake sunca izmamile su vjesnike proljeća, ali i učenike naše škole u vrt, našu učionicu na otvorenom. Treba pograbljati suho lišće i ukloniti ostatke lanjskog bilja kako bi se mladice lakše probile kroz zemlju. Svi radovi odvijaju se pod budnim okom učiteljice biologije, Marije Purić Hranjec

Od sada pa kroz cijelu godinu naš će školski vrt biti mjesto učenja, stjecanja praktičnih vještina, ali i susreta, odmora, meditacije u prirodi.

Sretni smo što je vrt preživio zimu, ne samo zbog zime, malo snijega, mraza i vjetra. Naime, više od prirodnih nepogoda naš vrt često pogodi – čovječja zloba!

Učenici i djelatnici škole nemali broj puta iznenađeni su i zgroženi štetom koja se sustavno čini u vrtu. Marljiv rad uzaludan je pred ljudima koji samo žele uništavati i omalovažavati dječji trud. Ne znamo na koga su počinitelji ovih zlodjela ljuti, ali priroda i nejako bilje nije im ništa skrivilo.

Stoga pozivamo sve one koji imaju viška energije da nam se pridruže u uređivanju umjesto u uništavanju naše učionice na otvorenom. Jer, koliko god netko uništavao, mi ćemo opet podići, zakopati, posaditi, zasijati naš školski vrt!