"Čitanjem do zvijezda" uspješno za našu ekipu

Autor: Tanja Radiković, 25. 2. 2016.

Već osmu godinu zaredom, od kad postoji natjecanje u znanju i kreativnosti koje organiziraju knjižničari Međimurske županije i Hrvatska mreža školskih knjižničara, ekipa naše škole vrlo je uspješno sudjelovala na ovoj manifestaciji pisane riječi.

Županijsko natjecanje se  održalo u II. Osnovnoj školi Čakovec u ponedjeljak, 22. veljače. Sudjelovalo je 19 škola.

Ivan Munđar, učenik 8.b razreda, osvojio je drugo mjesto u kategoriji kreativnog uratka, a ekipa na pismenom dijelu natjecanja 8. mjesto.

Natjecanje se sastoji od pismenog ispita za koji treba pročitati tri knjige na zadanu temu. Stoga je za sudjelovanje potrebno voljeti čitanje, ali i čitati s razumijevanjem i voljom.

Kreativni uradak - plakat je druga kategorija natjecanja. Ovdje nije dovoljno samo nacrtati plakat koji predstavlja određeno književno djelo, već ga i usmeno "obraniti" u kratkom izlaganju pred povjerenstvom.

Naš Ivan je u tome vrlo uspješan. Vrlo smo ponosni što sudjeluje u ovom natjecanju jer se takav talent rijetko viđa. Nadamo se da će nastaviti natjecati se i u srednjoj školi!

Kako je izgledalo natjecanje pogledajte u fotogaleriji.