Branje jabuka

Autor: VERA FUČKO-TRSTOGLAVEC, 22. 10. 2009.

Iako branje jabuka nije uobičajena školska aktivnost tijekom trajanja školske godine, učenici 3.b razreda bili su oduševljeni kada ih je obitelj Šestan iz Ivanovca pozvala na berbu u njihov voćnjak. Podosta stabala već je bilo bez bogatih plodova, ali ipak je bilo dovoljno da se nabere nekoliko sanduka. Osim branja, učenici su se na licu mjesta i sladili ukusnim plodovima. Puhao je sjeverozapadni vjetar (znamo jer smo nosili kompas sa sobom) i  ruke su nam bile hladne. No, bez obzira na sve to, vidjeli smo da mahovina raste na sjevernoj strani, ponovili strane svijeta i što je najvažnije… u školu donijeli nekoliko sanduka jabuka, za sve nas.

Hvala obitelji Šestan.( VFT)