Obilježen Dječji tjedan

Autor: VERA FUČKO-TRSTOGLAVEC, 16. 10. 2009.

Učenici 3. i 4. razreda uključili su se u obilježavanje Dječjeg tjedna.

Svake godine se prvi tjedan u listopadu obilježava kao Međunarodni dječji tjedan, budući je 3. listopada Međunarodni dječji dan.
I ove godine, kao i nekoliko prethodnih, učenici 3. i 4. razreda naše škole uključili su se u obilježavanje Dječjeg tjedna. Velikim krugom prijateljstva i mira ispred Centra za kulturu Čakovec pridružili su se djeci ostalih međimurskih škola i dječjih vrtića. Moto ovogodišnjeg Dječjeg tjedna bio je. „Odrasli, slušajte nas, mi vas trebamo…“ Poruke koje su sami ispisali na kartonu nosili su oko vrata i tako dali svoj doprinos ovoj hvalevrijednoj akciji. Držeći se za ruke bili su živi primjer prijateljstva i solidarnosti s ostalom djecom.
Želeći u potpunosti taj tjedan posvetiti djeci, održali smo i jesenski kros u kojem su sudjelovali svi učenici razredne nastave Osnovne škole Ivanovec. Na kraju su oni najuspješniji bili nagrađeni i slatkim nagradama. (VFT)