Kreativnim radionicama ususret Božiću

Autor: Tanja Radiković, 20. 11. 2013.

Bliži se vrijeme blagdana. Odlučili smo naučiti novu tehniku izrade čestitki - šivanjem, kako bi za ove blagdane bili originalni i unikatnim čestitkama najdražima čestitali božićne blagdane. U tome su nam pomogle učenice Gospodarske škole i njihova profesorica Andreja Modrinjak.

Time se nastavlja uspješna suradnja naše i Gospodarske škole Čakovec koja traje već neko vrijeme. Učiteljica strukovnih predmeta tekstilne struke Andreja Modrinjak je sa svojim učenicama prezentirala zanimanja koja spadaju u skupinu zanimanja tekstilne struke. Naše su gošće pokazale umijeće šivanja raznih likova na tvrđem papiru. Sudionici radionice zatim su sami isprobali prve korake u ovoj tehnici izrade čestitki. Nadamo se da će ovakvih radionica biti više i da će prsti naših učenika uvježbati rad u ovoj zanimljivoj tehnici. Evo kako je tekla radionica:

Najprije nam je profesorica dala početne upute i ispričala nekoliko riječi o tehnici šivanja koncem na papiru.

Zatim smo gledali kako to rade srednjoškolke.

Onda smo odlučili i sami probati pod budnim okom naših mentorica!

Dječaci su bili jednako vješti kao i djevojčice.

Ovako će izgledati konačni proizvodi, kad se malo uvježbamo, naravno...