U Sinju održana Smotra hrvatskoga školskog filma

Autor: Tanja Radiković, 30. 9. 2013.

U Sinju se od 18. do 20. rujna održala Smotra hrvatskoga školskoga filma na koju su pozvani najbolji filmovi iz cijele Lijepe naše. Naša škola predstavila se dokumentarnim filmom Kranjčecovi i reportažom Prek tri bregi .

Filmove je snimila filmska družina naše škole, a mladi filmaši koji su predstavljali školu su: Alex Vugrinec (8.r.),  Iva Bulović (7.r.), Saša Bulović (6.r.) i Stjepan Petković (6.r.) zajedno sa svojim voditeljima Radovanom Petkovićem i Natašom Kralj. Tijekom smotre održane su brojne projekcije i okrugli stolovi na čelu s predsjednikom Povjerenstva profesorom Krešimirom Mikićem koji je zadovoljan pristiglim filmovima jer videostvaralaštvo djece govori o interesima mladih i njihovim problemima. Djeca su senzibilizirana za dokumentarne filmove, shvaćaju i prihvaćaju svoju kulturu i običaje starijih i odraslih, kao i djecu, svoje prijatelje, koji su durgačiji od svojih vršnjaka. Film Kranjčecovi snimljen je u Štefancu i govori o mnogobrojnoj obitelji Kranjčec, na čelu s bakom i djedom, koji su puno ljubavi i topline govori o svojoj djeci i običajima proteklog vremena, a reportaža Prek tri bregi o violini s najboljim zvukom na svijetu koja je ručno napravljena u majstorskoj radionici Ivana Zanjka.  ( Nataša Kralj )