Prvašići obilježili Europski tjedan kretanja

Autor: Tanja Radiković, 20. 9. 2013.

U organizaciji Međimurske županije, Policijske uprave Međimurske i Grada Čakovca obilježen je Europski tjedan kretanja u vremenu od 16. - 22. rujna. Učenici prvih razreda tom su se prilikom na poligonu za pješake i vozače bicikla u Čakovcu natjecali u vožnji biciklom, rolama i romobilima.

Cilj aktivnosti, koje su ove godine pod geslom "Za čisti zrak - na tebi je red!",  je potaknuti ekološku svijest ljudi, a posebice djece i pokazati malenima koji su zdravi i ekološki načini prijevoza. Osim čišćeg zraka koji možemo imati, treba paziti na prometna pravila i propise kako bi kretanje djece bilo što sigurnije. Učenici prvih razreda tako su nešto novo naučili ali se i zabavili.