Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

Autor: Tanja Radiković, 13. 9. 2013.

Hrvatski olimpijski dan ove smo školske godine, u utorak 10.09., obilježili Integriranim danom. Poseban je to oblik nastave, gdje se na svim predmetima obrađuje ista tema. Olimpijske igre i sport bile su glavne teme, oko kojih su se isplele razne teme vezane uz njih.

Učenici viših razreda bili su pomiješani u grupe i na svakom se predmetu obrađivala zajednička tema: SPORT.  Tako su učitelji povijesti prikazali povijest Olimpijskih igara, od antičkog doba do njihovog modernog izgleda, te kronološki prikaz Hrvatskih uspjeha na Olimpijskim igrama. Geografija se bavila domovinama poznatih olimpijaca, koje su ucrtane na karti, a osmislili su i mali kviz o tome koliko poznajemo poznate sportaše, tj. znamo li od kuda dolaze.  Na satovima likovne kulture izrađivale su se originalne medalje za pobjednike od gline, a na satu fizike učilo se o gibanju. Hrvatski jezik bavio se dvjema, sportskom svijetu poznatim osobama, trenutno najboljom hrvatskom sportašicom Sandrom Perković i legendom sportskog, ali i filmskog svijeta, Johnnyem Weissmȕllerom, najpoznatijem po ulozi Tarzana sredinom 20. stoljeća.  Matematička priča govorila je također o hrvatskim uspjesima na Olimpijskim igrama, u obliku statističkog prikaza, a kemija se je bavila nedopuštenim kemijskim supstancama u sportu: dopingom. Na satu tehničke kulture pretraživao se Internet u potrazi za pravilima i karakteristikama malih pojedinačnih, na Olimpijskim igrama manje poznatih, sportova. Na kraju je bio organiziran kviz o poznavanju Olimpijskih igara, na engleskom jeziku. Natjecala su se 4 razreda, a najbolji je osvojio slatku nagradu.

Nakon teorijskog dijela, učenici su se na sportskim terenima škole, nadmetali u momčadskim sportovima: nogometu, košarci, odbojci i graničarima.

Detalje o tome kako nam je bilo pogledajte u foto - galeriji.