Posebno priznanje KRANJČECOVIMA na 4. vjerskom festivalu na Trsatu

Autor: Tanja Radiković, 3. 6. 2013.

U organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta na Trsatu je od 30. svibnja do 1. lipnja 2013. godine održan 4. festival hrvatskih vjerskih filmova na kojem su nastupili filmaši naše škole svojim novim filmom KRANJČECOVI.

To je  dirljiva filmska priča o tradicionalnoj obitelji koja poštuje stare običaje i vrijednosti. Film je uvršten u službenu reviju festivala, kojeg je otvorio ministar obrazovanja i sporta Željko Jovanović,  na kojem je prvu nagradu dobio film HRT-a OD ZRNA DO SLIKE, a naš film dobio je posebno priznanje festivalskog žirija kojim je predsjedala Ljiljana Bunjevac Filipović za promicanje tradicionalnih i duhovnih vrijednosti,  na što smo iznimno ponosni jer smo jedina filmska družina osnovnih škola RH koja sudjeluju od početka na festivalu.

Filmaši koji su predstavljali našu školu su: Stjepan Petković (5.r.), Melani Vurušić (6.r.) i Amalija Kranjčec (6.r.), zajedno sa svojim voditeljima Natašom Kralj i Radovanom Petkovićem. Ovom prilikom posebno se zahvaljujemo fra Antunu Jesenoviću , gvardijanu Franjevačkog samostana Trsat i bivšem župniku župe sv. Antuna Padovanskog u Čakovcu, koji nam je omogućio dolazak na vjerski festival te  na pruženom gostoprimstvu tijekom boravka na Trsatu. Zahvaljujući njemu i svim franjevcima, ovo nam je bilo jedno od najljepših  filmskih druženja jer smo uživali na misnim slavljima, molitvama krunice i razgledavanju samostana, kao i dugim šetnjama riječkim ulicama i trgovima. Bilo je zaista dirljivo, lijepo i posebno na našem zajedničkom vjerskom festivalu.

Nataša Kralj