Naši majstori osvojili drugo mjesto na državnom natjecanju

Autor: Tanja Radiković, 31. 5. 2013.

U Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici 18 . - 19. svibnja 2013. održana je državna razina natjecanja „Danas mali, sutra veliki majstor“ - Modelarska liga za 2012./2013. godinu. Ekipa naše škole, koju su činili učenici Aleksandar Žužul iz 6.b i Lucija Črep iz 7.a razreda i njihov mentor, učtelj tehničke kulture Željko Medved, osvojila je izvrsno drugo mjesto.

Regionalno natjecanje za Koprivničko-križevačku, Krapinsko- zagorsku, Međimursku i Varaždinsku županiju održano je u organizaciji Društva pedagoga tehničke kulture Međimurske županije u našoj školi 27. travnja.  Za odlazak na državnu razinu natjecanja borila se 31 ekipa iz regije. Najbolje su bile ekipe iz Kluba mladih tehničara Društva pedagoga tehničke kulture iz Varaždina, KMT Zajednice tehničke kulture Križevci, OŠ Nedelišće, OŠ Draškovec i OŠ Ivanovec.

Na državnoj razini najbolja je bila ekipa iz Našica. S bodom zaostatka drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Ivanovec.

Međimurski predstavnici u Kraljevici

Ekipa OŠ Nedelišće u sastavu Hrvoje Kirić i Luka Petek učenici sedmog razreda s mentorom Sandrom Balaškovićem zauzela je jedanaesto mjesto, a Lara Kemec i Noa Vadas učenici petog razreda OŠ Draškovec s mentoricom Katicom Mikulaj Ovčarić petnaesto mjesto. Ekipa iz Varaždina bila je četrnaesta, a iz Križevaca sedamnaesta.

Dok je ocjenjivačko povjerenstvo vrednovalo učeničke radove domaćini natjecanja, Hrvatska zajednica tehničke kulture i Hrvatski savez pedagoga tehničke kulture za natjecatelje i njihove mentore organiziralo je pohod po Baščanskoj stazi glagoljice na otoku Krku.

Željko Medved