Filmaši osvojili prvu nagradu Matice hrvatske

Autor: Tanja Radiković, 15. 5. 2013.

Uz  Dan Međimurske županije filmaši Osnovne škole Ivanovec osvojili su prvu nagradu na nagradnom natječaju na temu „Obitelj“ koju je raspisala matica hrvatska Čakovec. Nagrađeni su i literarni radovi pisani na kajkavskom narječju, kao i multimedijalni rad naše škole kao posebna kategorija.

Filmska družina naše škole predstavila se dokumentarnim filmom „Kranjčecovi“   koji su filmaši ove školske godine snimili u mnogobrojnoj obitelji Kranjčec u Štefancu. Na čelu obitelji su deda i baka Kranjčec koji zajedno sa svojom djecom, unucima i praunucima, ima ih ukupno 35, žive skladno i obiteljski zajedno, kako se nekada živjelo, okupljaju se zajedno za stolom uz svakodnevnu molitvu te dokazuju koliko vrijede prave životne vrijednosti i kako se može zajedno napraviti puno toga. Baka Kranjčec u slobodno vrijeme piše pjesme i vodi brigu o kućanstvu, a deda Kranjčec  najsretniji je kad radi na polju. Ipak, najvažnije je kada su svi zajedno. Voditelji filmske družine Nataša kralj i Radovan Petković zajedno sa svojim filmašima film će predstaviti krajem mjeseca na Trsatu, na 4. festivalu duhovnoga filma.

Nataša Kralj