Obilježili smo Dan sporta

Autor: Tanja Radiković, 10. 5. 2013.

Zadnji dan mjeseca travnja obilježili smo Dan sporta.  Raznim aktivnostima i šarolikim programom odali smo počast sportu i zdravom životu.

Okupili smo se na sportskim terenima iza škole. Za početak smo svi zajedno, i učitelji i učenici odradili vježbe oblikovanja kako bi se zagrijali i pripremili za sportske napore koji su nas čekali. Vježbe, kao i cjelokupnu organizaciju Dana sporta vodila je učiteljica Milena Bogdanović.

Nakon vježbi i zagrijavanja održan je proljetni kros za sve razrede. Mnogi razrednici također su sudjelovali u krosu i na taj način ohrabrili svoje učenike da budu što bolji. Nakon krosa učenike razredne nastave oduševio je prikaz capoeire, afro – brazilske umjetničke forme koja uključuje elemente borilačkih vještina, igre, glazbe i plesa. Elemente ovog zanimljivog sporta prikazali su nam gosti iz Udruge Capoeira Amazonas Čakovec. Učenici su nakon toga mogli isprobati neke pokrete pod vodstvom naših gostiju.

Sportska nadmetanja u graničarima, nogometu, košarci i odbojci slijedila su nakon pauze. Za završetak ovog aktivnog i zanimljivog sportskog dana održana je tradicionalna odbojkaška utakmica između mješovitih reprezentacija osmaša i učitelja škole. Nakon dugo vremena pobijedila je reprezentacija učitelja, no pohvale zaslužuju svi za srčanu i napetu borbu i fer play.

Kako smo se zabavili i što smo sve radili pogledajte u foto galeriji.