Mali majstori dokazali se na djelu

Autor: Tanja Radiković, 29. 4. 2013.

U subotu 27. travnja naša je škola bila domaćin prvom regionalnom natjecanju Modelarske lige pod nazivom „Danas mali sutra veliki majstor“.  Evo što nam je o natjecanju rekao domaćin i predsjednik Zajednice tehničke kulture Međimurske županije, učitelj Željko Medved:  „Na natjecanju je sudjelovala 31 ekipa i to iz Koprivničko – križevačke  županije (3), Krapinsko  -  zagorske (1),  Međimurske (20) i Varaždinske (7). Zadatak za učenike bio je izraditi držača za sol i papar.

Uz natjecanje kao popratne aktivnosti za učenike i mentore organizirano je razgledavanje Muzeja – zbirke starih aparata, uređaja i strojeva uz stručno vodstvo Josipa Baloga, vlasnika velikog broja izloženih eksponata i druženje s članovima Oltajmer kluba „Međimurje“. Prikazano je 30 oldtajmer vozila. Zainteresirane učenike su članovi kluba vozili u svojim vozilima.

Članovi lokalne Aviomodelarske sekcije u jednom su razredu izložili 30 zrakoplovnih, brodo i auto modela, te omogućili učenicima škole domaćina da sami izrade najjednostavnije zrakoplovne modele. Gostima i posjetiteljima natjecanja prikazan je rad  UNIMAT  strojeva.

Zbivanja na i oko natjecanja popratili su članovi Fotokino kluba „Ivanovec“.

Ocjenjivačko povjerenstvo na čelu s g. Ivanom Rajszom proglasilo je ekipe koje će s ovog regionalnog natjecanja ići na natjecanje u NCTK Kraljevica. Popis prvih pet ekipa i ostale rezultate natjecanja pogledajte klikom na fotografiju.

Kako je izgledao dan natjecanja malim majstorima pogledajte u fotogaleriji.