Domaćini smo regionalnog natjecanja Modelarske lige "Danas mali sutra veliki majstor"

Autor: Tanja Radiković, 25. 4. 2013.

U organizaciji Društva pedagoga tehničke kulture Međimurske županije u subotu, 27. travnja u našoj školi održat će se 1. regionalno natjecanje „Danas mali, sutra veliki majstor“ – Modelarska liga 2013.

Vještine u tehničkom stvaralaštvu pokazat će učenici od 5. – 7. razreda iz Koprivničko-križevačke, Krapinsko –zagorske, Varaždinske i Međimurske županije svrstanih u 30 natjecateljskih timova. Tri najbolja tima predstavljat će regiju na državnom natjecanju koje će se polovicom svibnja održati u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.

U vrijeme kada će povjerenstvo ocjenjivati radove, učenici i njihovi mentori će u Društvenom  domu razgledati Zbirku starih aparata, uređaja, pisaćih i računalnih strojeva, te oldtajmer vozila koja će izložiti članovi „Oldtajmer kluba „Međimurje“.

Vremenik:

09:00  -  09:30   Prijava sudionika, uređenje radnih mjesta, DORUČAK

09:30  -  10:00   Svečanost otvaranja u Oš Ivanovec

10:00  -  11:00   PRVI DIO NATJECANJA

11:00  -  11:15   Pauza uz okrjepu i konzultacije

11:15  -  13:15   DRUGI DIO NATJECANJA

13:15  -  14:15   - Ocjenjivanje radova (rad povjerenstva za ocjenjivanje)

- Razgledavanje Zbirke starih aparata, uređaja i strojeva u Društvenom domu u

Ivanovcu – voditelj zbirke Josip Balog

- Razgledavanje starih vozila i druženje s članovima Oldtajmer kluba „Međimurje“

- Demonstracija rada UNIMAT strojeva

14:15  -   14:30  Pismena objava rezultata i Proglašenje najboljih timova koji će iz regije