Naše košarkašice izborile nastup na Državnom prvenstvu!

Autor: Tanja Radiković, 11. 4. 2013.

U dvorani II OŠ Čakovec održano je poluzavršno natjecanje skupine "Sjever" u košarci za djevojčice. Osim naše školske ekipe natjecale su se i učenice VI. OŠ koje su predstavljale Varaždinsku županiju dok su predstavnice Koprivničko-križevačke županije bile učenice iz OŠ Drnje.

U prvoj utakmici naše igračice su  vrlo uvjerljivo pobijedile VI. OŠ iz Varaždina rezultatom 47:17. Nakon toga igrale su odmah još jednu utakmicu sa prošlogodišnjim prvakinjama Hrvatske - učenicama iz OŠ Drnje. U vrlo kvalitetnoj i napetoj utakmici nakon izjednačenog rezultata nakon prve dvije četvrtine, rezultatski su se odlijepile  tek u trećoj četvrtini i tu su prednost sigurno čuvale do kraja utakmice koju su pobijedile rezultatom 49:40 i na taj način se plasirale na Državno prvenstvo školskih športskih društava koje se od 28. - 30. travnja održava u Poreču!

Za ŠŠD "Zmaj" iz nastupale su: Lucija Jančec, Sanela Jelenić, Marija Kranjčec, Ivana Obadić, Ana-Marija Dovečer, Leona Jelenić, Laura Bašek, Jana Kranjčec, Amalija Kranjčec, Petra Kranjčec, Iva Bulović i Julija Jančec. Voditelji ekipa bili su Bruno Kovačić, prof. i  Dejana Balog.

Čestitamo našim košarkašicama na iznimnom uspjehu i želimo im dobru igru na Državnom prvenstvu!