Uživali smo u čarima kazališta

Autor: Tanja Radiković, 5. 4. 2013.

Netom prije početka proljetnih praznika svi učenici naše škole uživali su u kazališnim predstavama, neki u školi a neki u gradu Čakovcu.

Učenike nižih razreda posjetilo je lutkarsko kazalište iz Osijeka, a njihove su članice odigrale predstavu Koza i vuk, koja je nastavak poznate bajke o vuku i sedam kozlića. Učenici su bili oduševljeni, osobito stoga što su i sami mogli sudjelovati u predstavi svojim pjesmama ili recitacijama.

Peti i šesti razred gledali su u Katoličkom domu u Čakovcu predstavu zagrebačkog kazališta Merlin Kako je Potjeh tražio istinu. Predstava je bila zanimljiva, a zaključili smo da se razlikuje od literarnog predloška po kojem je napravljena.

Sedmi i osmi razred gledali su, također u izvedbi Kazališta Merlin svevremensku priču o prijateljstvu. Predstava Mali princ, napravljena po istoimenoj knjizi oduševljava i djecu i odrasle.

Bili su to nezaboravni i zanimljivi susreti sa svijetom kazališta koji nas potiču na posjećivanje kazališta ali i čitanje.