Održano prvo šahovsko prvenstvo škole

Autor: Tanja Radiković, 18. 2. 2013.

Po prvi puta ove školske godine, u trajanju od dva i pol mjeseca, održano je šahovsko prvenstvo za  učenike viših razreda u našoj školi. Igrali su svi učenici, svaki sa svakim, po pravilima Bergerovih tablica, najprije razredna prvenstva, a najbolji iz svakog razreda sudjelovali su u školskom prvenstvu koje se je održalo u petak, 15. veljače.

Na inicijativu Šahovskog saveza Međimurja, održan je seminar za učitelje s ciljem promocije  šaha i njegove implementacije u školske programe. U pojedinim školama postoje šahovske grupe, a nastoji se omasoviti i promovirati jer se šah može igrati od vrtićke dobi. Stoga su učenici na satovina TZK najprije slušali o pravilima, povijesti, tehnici i teoriji, a nakon kratkog vremena pokušali su igrati ovu zanimljivu igru. Šah je vrlo dobro prihvaćen u našoj školi i učenici su, nakon početnog čuđenja, s oduševljenjem prihvatili ovu igru koja razvija koncentraciju, razmišljanje, logičko zaključivanje. Nadamo se da će ovo prvenstvo potaknuti učenike da se time bave.

Najbolji šahisti  škole  su: Branimir Višnjić, učenik 7.a razreda koji je osvojio prvo mjesto, Mislav Kranjčec, učenik 6.b bio je drugi, a Ivan Munđar učenik 5.b razreda osvojio je treće mjesto. Čestitamo najboljima!