Naši učenici za učenike Afrike

Autor: Tanja Radiković, 22. 11. 2011.

Naša škola već  drugu godinu sudjeluje u UNICEF-ovom projektu „Škole za Afriku“.

Svrha projekta je skupiti novčana sredstva za izgradnju škola u  Africi kako bi se djeci Afrike omogućilo školovanje, a time i veći izgledi za bolju budućnost.

Prošle školske godine donirali smo novčana sredstva prikupljena u razrednim kasicama te prodajom adventskih vjenčića.

Ove školske godine organizirali smo prodaju kolača i kruha u sklopu obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje. Pekarske proizvode koje su dobrovoljno izradile mame, bake i tate nudili smo u nedjelju 9.listopada 2011. nakon župne svete mise u Ivanovcu i na priredbi istog dana u Štefancu. Pomoć  župnika Danijela Bistrovića, župnog  Caritasa i „Udruge žena Štefanec“ olakšala nam je provođenje naše humanitarne akcije.

Ugodno nas je iznenadio odličan odaziv naših sumještana koji su kupnjom kolača podržali našu akciju.

Zahvaljujemo  svima koji su se uključili u ovaj humanitarni projekt i pozivamo Vas da nas i dalje pratite u našim akcijama.

Koordinatorica projekta:                                                                               Ravnateljica:

Ana Jambrović, prof.                                                                                 Palmina Novak, prof.

Blagoslov plodova nakon svete mise.

Zainteresiranih za naše kolače bilo je više nego što smo očekivali.

Istog dana na priredbi "Udruge žena Štefanec".

Uključili su se i članovi Udruge mladih Štefanec, donedavno učenici naše škole.