Obogaćen školski vrt

Autor: Tanja Radiković, 30. 11. 2021.

Učenici 3. a razreda, ujedno i dječji forumaši naše škole, sa svojom učiteljicom Irenom Levačić posadili su drvo u školskom dvorištu u sklopu akcije "Zasadi stablo, ne budi panj!"

Nositelj akcije "Zasadi drvo, ne budi panj!" je istoimena udruga sa sjedištem u Varaždinu, ali s područjem djelovanja u cijeloj Hrvatskoj. Osnovni im je cilj organizacija kampanji sadnje stabala u Republici Hrvatskoj. Više o Udruzi pročitajte klikom na sličicu:

Stablo koje su učenici posadili zove se tulipanovac i veselimo se što ćemo ga gledati kako raste i napreduje u godinama koje dolaze. Donirao ga je školi lokalni vrtni centar, a više o stablu pročitajte na linku:

Učenici su se pokazali vrlo vješti u sadnji, a kako bi sve prošlo u redu pomno ih je pratio naš domar Radovan Petković. Učiteljica Irena objasnila je učenicima što ova akcija sadnje drveća znači za okoliš i napomenula kako će kroz par godina sjediti u hladu stabla koje su sami posadili.