Dabar 2021 - održano Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Autor: Kristina Fegeš, 23. 11. 2021.

Naša škola svake godine sudjeluje na natjecanju Dabar i sve smo bolji i bolji. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka.

Učenici su rješavali 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo 22 učenika iz naše škole, a čak sedmero učenika je u 10% najboljih u različitim kategorijama.

MiliDabar (za učenike 3. i 4. razreda):

• Jasen Borković, 4.a

KiloDabar (za učenike 5. i 6.razreda):

• Rea Sabol, 6.b
  • Vita Varga, 6.a
  • Anja Zagorec, 5.a

MegaDabar(za učenike 7. i 8. razreda):

• Roko Petrović 7.b
  • Nina Meglić, 8.a
  • David Toplek, 7.a

Kako se natjecanje i dalje održava u vrijeme pandemije i ove je godine omogućeno sudjelovanje učenika iz vlastitog doma. Natjecanje su organizirale i provele učiteljice informatike Ivana Ovčar i Kristina Fegeš. Za sve sudionike natjecanja pripremljene su diplome koje učenici samostalno preuzimaju iz sustava mooc.carnet.hr gdje se i pisao test. Svi učenici dobili su i digitalne značke.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najbolji natjecatelji (10% najboljih u svakoj kategoriji) bit će prigodno i nagrađeni u školi.

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali, a posebno najboljima!