Učenici 4. b razreda uspješni na literarnim i likovnim natječajima

Autor: Tanja Radiković, 23. 11. 2021.

Divno je biti učitelj u učionicama gdje kreativni i marljivi učenici stvaraju vrijedne radove, a osobito kad za to budu prepoznati i nagrađeni na raznim natječajima. Jedan takav razred upravo je naš 4. b.

Još u 3. razredu kreativni učenici pod vodstvom svoje učiteljice i mentorice Mirele Tuksar sudjelovali su na literarnom natječaju udruge Mlada pera "Basna je priča prava jer životinja mudrost izgovara!"  pri čemu je žiri odabrao 92 od 283 basne koje će ući u bojanku koju ilustrira Goran Radiković. Rezultati tog natječaja došli su krajem listopada, a basnopisci koji su našli svoje mjesto u bojanci su Lucija Rinkovec i Filip Leo Korent.

U ovoj pak su školskoj godini sudjelovali na likovno/literarnom natječaju koji je raspisala Osnovna škola Donja Dubrava pod nazivom „Deca, moja deca“ u spomen na čuvaricu međimurske narodne baštine Elizabetu Toplek - Tetu Lizu. Treću nagradu na literarnom natječaju dobio je Filip Leo Korent, a drugu nagradu na likovnom dijelu natječaja Hana Permozer.

U priloženoj prezentaciji možete pogledati nagrađene radove i pojedinosti ovog natječaja.

Čestitke kreativnim učenicima i njihovoj mentorici!

Klikom na sličicu pogledajte prezentaciju