Grad Čakovec sufinancirati će nabavu drugih obrazovnih materijala

Autor: Tanja Radiković, 19. 7. 2021.

U cilju olakšavanja financijske situacije i osiguravanja što boljeg pedagoškog standarda za svoje građane, Grad Čakovec će i ove godine donijeti Odluku o financiranju drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih škola koji imaju prebivalište na području Grada Čakovca. To znači da će se platiti i radne bilježnice, likovne mape te pribor za tehničku kulturu, odnosno sve druge obrazovne materijale navedene u Katalogu Agencije za odgoj i obrazovanje. Ova odluka odnosi se na sve učenike koji imaju prebivalište na području Grada Čakovca.

Kao i prošle godine, prvih dana škole, učenici će dobiti prazni zahtjev za vraćanje novca utrošenog za kupnju radnih bilježnica koji se može, zajedno s računom, dostaviti najkasnije do 30. listopada 2021. godine.

Roditelji ili skrbnici učenika prvih, drugih i trećih razreda ostvaruju pravo na financiranje drugih obrazovnih materijala u maksimalnom iznosu od 200 kuna, roditelji učenika četvrtih razreda u maksimalnom iznosu od 300 kuna, a roditelji učenika od petog do osmog razreda u maksimalnom iznosu od 400 kuna. Ako škola temeljem dostavljene dokumentacije utvrdi da je za nabavu roditelj utrošio manji iznos od propisanog, tada će taj umanjeni iznos biti i uplaćen prilikom vraćanja.

Detalje ove odluke Grada Čakovca možete pročitati na ovoj poveznici:

Grad Čakovec i ove školske godine sufinancira obrazovne materijale osnovnoškolcima - Grad Čakovec (cakovec.hr)