Ugostili smo violiniste

Autor: Tanja Radiković, 26. 4. 2011.

Profesorica Dorotea Božić, nekadašnja učenica naše škole dovela nam je u goste svoje učenike, polaznike Umjetničke škole "Miroslav Magdalenić" iz Čakovca. Razlog njihova posjeta bilo je upoznavanje s violinom i drugim srodnim gudačkim instrumentima.

Nakon kratkog izlaganja usljedio je nastup mladih violinista. Korepetitor na pianinu bio im je prof. Novak. Naučili smo što je solo nastup, duet i kvartet. Nakon nastupa učenici su bili znatiželjni pa su postavljali pitanja našim gostima.

Jedna od violinista koji su nastupili bila je učenica naše škole Antonia Jurinec, polaznica Umjetničke škole. Ona je već ranije u 5. razredima na satu glazbene kulture nastupila i približila taj instrument učenicima.