Predstava "Djeca s kolodvora Zoo"

U sklopu projekta Dječjeg vijeća Grada Čakovca i društva "Naša djeca" pod nazivom "Budi neovisan i slobodan" učenici 8. razreda Osnovne škole Ivanovec  04. lipnja 2018. godine gledali su u Centru za kulturu edukativnu predstavu Kazališta DADA "Djeca s kolodvora ZOO".

Ciljevi projekta su educirati djecu i mlade štetnim posljedicama ovisnosti, razvijati pozitivne stavove o životu, razvijati samopouzdanje i samopoštovanje, poticati razvoj socijalnih i komunikacijskih vještina, razvijati vještine rješavanja problema, poticati odabir djelotvornih društveno prihvatljivih ponašanja, naučiti nenasilno rješavati sukobe, poticati asertivne načine zauzimanja za sebe i razvijati toleranciju među vršnjacima i prihvaćanju raličitosti.

Predstava je napravljena prema književnom predlošku Christiane F. Mi djeca s kolodvora Zoo. Učenici su imali priliku vidjeti na suvremen način prikazan problem ovisnosti među mladima koji vodi u opasnost kako bi lakše odbijali identifikaciju sa skupinom narkomana. Također su se osvijestili da droga nije bezazlena igra, da ona razara pojedinca i obitelj i postaje širi društveni problem. Predstava jako dobro pokazuje da uzimanje sredstava ovisnosti ne daje smisao životu. Predstava će natjerati mnoge da shvate kako ovisnosti o drogama među mladima, alkoholizam, koji se među njima sve više širi, pa i pristupanje mnogim omladinskim sektama nastaju i razvijaju se iz same srži društva.

Uz pomoć ovakvih sadržaja i ostalih edukacija učenici će lakše odolijevati izazovima s kojima će se susretati u daljnjem životu.

Hvala kazalištu Dada na vrlo uspješnom uratku i čestitke!

objavio: NIKOLINA HADER   datum: 5. 6. 2018.

« Prosinac 2018 »