Dječji forum "Ivančica" u istraživanju za novi projekt

Autor: Tanja Radiković, 23. 3. 2018.

Članovi Dječjeg foruma Ivančica s voditeljicom Irenom Levačić posjetili su Muzej Međimurja kako bi istraživali međimurske mitove i legende. U muzeju su im kustosice održale zanimljivu prezentaciju, a sve naučeno koristiti će u sklopu projekta Projekt  građanin u koji se već godinama uključuju. Ove godine zanima ih jesu li mitovi i legende jedno te isto, odnosno po čemu se razlikuju i koji su to najpoznatiji sačuvani međimurski mitovi i legende. Stoga je naziv ovogodišnjeg projekta Mit = legenda?

Osim posjete Muzeju Međimurja učenici vrlo marljivo pretražuju dostupne izvore na internetu, ali i građu iz svoje školske knjižnice.

Vjerujemo kako će proučavanje ove teme biti učenicima zanimljivo, intrigantno, tajanstveno i iziskivat će puno istraživanja. No, učenici uključeni u ovaj projekt: Mura Blažević, Tara Puhalović, Fran Ružić i August Varga već imaju iskustva u sličnim zadacima. Jedva čekamo da vidimo što su otkrili!