Sudjelovali smo na ASSITEJ-u

Autor: Tanja Radiković, 23. 10. 2017.

U listopadu svake godine u Čakovcu se održava ASSITEJ - Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra ASSITEJ. Prilika je to da u svom gradu posjetimo kvalitetne kazališne programe poznatih hrvatskih dječjih kazališta.

U kazališnim predstavama ove godine uživali su učenici od 1. - 6. razreda naše škole.

Učenici petih i šestih razreda gledali su predstavu Nevidljiva Gradskog kazališta Virovitica i Kazališta lutaka Zadar. Priča je to o neshvaćenoj djevojčici koja ima drugačiji vrijednosni sustav od svojih roditelja kojima želi prenijeti svoje želje i pogled na svijet. No, to joj ne uspijeva pa želi postati nevidljiva. U predstavi koriste se svjetlosni efekti, lutke, glazba, a sve u svrhu pojačavanja dojma i upotpunjavanja priče.

Učenici od prvog do četvrtog razreda u petak su gledali predstavu Mali princ, poznatu priču o odrastanju i stjecanju životnih iskustava. Predstava govori o dječjem pogledu na ludilo koje nas okružava i potrazi o vlastitom mjestu u svemiru. Predstavu je pripremilo Dječje kazalište Dubrava iz Zagreba.