Integrirani dan s temom Zrinskih

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 8. 5. 2017.

U petak, 28. travnja, za učenike viših razreda organiziran je poseban oblik nastave - integrirani dan. Tema je ovog dana bila obitelj Zrinski - njihov utjecaj na povijesna i kulturna zbivanja u vrijeme njihove najveće moći pa do danas.

Po razredima i u manjim grupama obrađivala se Urota Zrinsko - Frankopanska, književno stvaranje Zrinskih i Frankopana, na lenti vremena prikazalo se obiteljsko stablo i najznačajnije osobe iz ove znamenite obitelji, utvrde i gradovi u njihovom posjedu, osobito značaj utvrde Siget. Proučavao se i utjecaj obitelji na vjerski život njihovog doba i svakodnevni život u dvorcu Zrinskih u Čakovcu. Jedna je grupa sedmaša izradila haljinu kakvu je nosila Katarina Zrinski.

Nakon rada u grupama učenici su prezentirali rezultate u holu škole. Na kraju odigran je Kahoot! kviz koji su pripremili učenici 8.a razreda s ponavljanjem najvažnijih činjenica naučenih toga dana.

Tako smo, nakon odgledane opere i integriranog dana zaokružili tjedan u znaku ove znamenite obitelji čiji utjecaj se u Hrvatskoj osjeća još i danas.

« Lipanj 2017 »