Film koji je izradila naša filmska družina o domaćinstvu Erasmus projektu pogledajte u nastavku:

Travel´n' share 2018. - 2020.

U nastavku donosimo vijesti o nekoliko eTwinnig projekata koje provodimo u školskoj godini 2022./2023.

Sudionici eTwinning projekta “English, English everywhere“ u koji su uključeni učenici OŠ Ivanovec i OŠ Belica imali su priliku osobno se upoznati

U petak, 9. prosinca 2022., učenice naše škole koje sudjeluju u projektu, sudjelovale su na božićnoj radionici u OŠ Belica. Aktivnosti je organizirala učiteljica engleskog jezika Marina Đura koja radi u OŠ Belica i kod nas. Treći partner na projektu je i škola iz gradića Swidnik u Poljskoj, ali s njima komuniciramo online i tako što si međusobno pišemo i šaljemo pisma i čestitke.

Učenice OŠ Ivanovec koje su se uključile u radionicu su Lara Podvezanec, Elena Purgar i Doris Varga iz 7.a, Leda Bujanić i Ela Miljan iz 6.b te Eva Pečet, Emili Pergar, Janja Ružman i Eva Šafarić iz 6.a, a vodila ih je učiteljica engleskog jezika Ivana Gradečak.

Tema radionice bila je Božić. Nakon početne igre upoznavanja, učenici su bili podijeljeni u timove kako bi se međusobno što bolje povezali. Imali su nekoliko zanimljivih zadataka u kojima su morali pokazati svoje znanje vezano uz Božić ali i komunikacijske vještine na engleskom jeziku. Igrao se i božićni Kahoot kviz gdje su naše Ela i Leda osvojile 2. i 3. mjesto i simpatičan poklon za uspomenu na ovo druženje. Uz zvukove najljepših božićnih pjesama te ukusne slastice i sok koje su nam pripremili domaćini, vrijeme je brzo prošlo. Već je dogovoren sljedeći susret u OŠ Ivanovec na sličnoj radionici.

Aktivnosti poput ove vrlo su korisne za učenike jer im pomažu u sigurnijoj komunikaciji na stranom jeziku, upoznavanju vršnjaka iz drugih mjesta i  širenju pozitivne energije koja nam je svima itekako potrebna!

Čitamo i na engleskom…

Učenici 6. 7. i 8. razreda koji vole čitati na engleskom jeziku, ove su školske godine po prvi put uključeni u školski projekt “Read your way to better English”, čitalački klub modernog doba, a u organizaciji nakladnika Profil-Klett i Oxford University Press. Voditeljica projekta je učiteljica engleskog jezika Ivana Gradečak.

Oxford Reading Club je program za čitanje koji je osmišljen za poticanje čitanja na engleskom jeziku tako što omogućuje digitalni pristup materijalima za čitanje. Sudjelovanjem u ovom projektu učenici čitaju različita djela na motivacijskim i kreativnim radionicama, ali i kod kuće u sklopu istraživačke aktivnosti. Oxfordova digitalna knjižnica na taj način omogućuje učenicima da biraju naslove prema svom stupnju znanja, ali i prema interesu, te da uz razne aktivnosti prije, za vrijeme i poslije čitanja proširuju svoje znanje engleskog jezika i pri tome se i odlično zabavljaju. Čitajući knjige na engleskom jeziku prilagođene njihovom stupnju znanja u 5 koraka, učenici uvježbavaju svoje vještine slušanja, čitanja, govorenja i rješavanja problema.

Većina učenika otkrila nam je koja im se knjiga dosad najviše dopala te su napravili plakat o njoj, odnosno ukratko napisali zašto im se sviđa kako bi i druge potaknuli na čitanje. Želite li preporuku o tome koju knjigu odabrati za čitanje tijekom praznika, bacite pogled na pano u holu škole gdje ćete dobiti korisne odgovore, a ujedno i uživati u lijepim crtežima naših učenika popraćenim citatima o važnosti čitanja. I upamtite: “Knjiga je najodaniji prijatelj i poklon kojeg uvijek iznova možete otvoriti”, a “dijete koje čita postaje odrasla osoba koja misli!”

Nice to meet you (and talk to you)

Učenici 5.a i 5.b naše škole koji sudjeluju u eTwinning projektu “Nice to meet you”, ove srijede 7.12.2022. imali su prilike preko platforme Zoom vidjeti se i porazgovarati sa svojim penpals iliti prijateljima s kojima se dopisuju.

Partneri na projektu su škole iz Italije i Latvije, a ovaj put smo razgovarali s našim talijanskim prijateljima. Voditeljice projekta su učiteljice engleskog Ivana Gradečak iz naše škole te Giovanna Villa iz talijanskog mjesta Bussi sul Tirino.

Iako je internetska veza malo „zezala“, razgovori su obavljeni i učenici su se imali prilike bolje upoznati sa svojim vršnjacima. Pitali su jedni druge ono što ih zanima te su nam na kraju ispričali kako će proslaviti Božić, što će jesti, a nije prošlo ni bez spominjanja naših nogometaša te su nam rekli kako će navijati za nas u utakmici za 3. mjesto.

Jedva čekamo razgovor s učenicima iz Latvije. U projektima poput ovog učenici se oslobađaju treme, sigurniji su u komunikaciji na stranom jeziku, ali i sklapaju prijateljstva s vršnjacima diljem Europe.