Policija u posjeti učenicima trećih razreda

Autor: Tanja Radiković, 22. 9. 2020.

Ove godine s obzirom na epidemiološku situaciju, Sajam sigurnosti i  prevencije koji se svake godine održava u Čakovcu, a provodi ga Policijska uprava Međimurske županije, neće se održati. Zbog toga su nas u školi posjetili policajci i doveli sa sobom svog pomagača, psa tragača Atarija.

Pas je bio osobiti zanimljiv učenicima, ali nisu mu se smjeli približavati jer nije naviknut na razigranu djecu. On inače vrlo uspješno traga za drogom u kućama, automobilima, školama, na graničnim prijelazima.

Učenici su postavljali pitanja policajcima o tome kako Atari radi svoj posao, ali i kako se odmara i što radi kad ode u "mirovinu". Iako nije za igru s djecom, vrlo je razigran. Voli se poigrati lopticom, a igra mu je nagrada za uspješno odrađen posao.

Učenicima su djelatnici Policije podijelili reflektirajuće prsluke i privjeske kako bi bili što vidljiviji na cesti u ovim, sve kraćim danima.