Večer matematike u našoj školi

Autor: NIKOLINA HADER, 10. 12. 2018.

Na blagdan Svetoga Nikole u četvrtak, 6. prosinca 2018.  s početkom u 17 sati u našoj je školi održana Večer matematike za sve dobrovoljce koji su se ovu večer odlučili zaigrati matematikom.

Hrvatsko matematičko društvo organizira Večer matematike i odvija se u brojnim školama i vrtićima po cijeloj Hrvatskoj.

Organizira se skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Za učenike osnovnih škola  Večer matematike nalik je sajmu. Učenici i njihovi roditelji  zajednički su sudjelovali u zabavnim matematičkim aktivnostima. Cilj je projekta popularizacija matematike među mladima, razvoj pozitivnog stava prema matematici i  razvoj vještina cjeloživotnog učenja. Tako je škola obukla matematičko ruho u koje su se zaogrnuli učenici, njihovi roditelji, razrednici svih razreda i naravno,  učiteljice matematike, koje su nam otkrile čarobni svijet brojki,  računa i igara.

(Nataša Kralj)