Projekt ERASMUS+KA2 u OŠ Ivanovec

Naša škola se po prvi puta uključila u Erasmus+ program.

Erasmus+ je najveći program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta. Obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja.

Cilj programa Erasmus+ je poboljšanje kvalitete odgoja, poučavanja i učenja od predškolske do srednjoškolske razne obrazovanja u školama i vrtićima diljem Europe. Predviđene su aktivnosti koje podupiru razmjenu dobre prakse i testiranje inovativnih pristupa u obrazovanju. Aktivnostima se mogu osnažiti veze sa svijetom izvan škole i drugim područjima obrazovanja i osposobljavanja.

Erasmus+ nudi mogućnost međunarodne mobilnosti za učitelje i učenike. Program nudi prilike osobama svih dobi, pomažući im da razviju i dijele znanje i iskustvo u institucijama i organizacijama u različitim državama.

Projekt u koji se uključila naša škola zove se  Travel'n'share. Cilj projekta je usporediti kako se strani jezik uči odnosno podučava u različitim državama Europe. Koordinator projekta je Norveška, a države partneri su Danska, Cipar, Španjolska i Hrvatska. U svaku od navedenih stranih država putovat će šestero učenika i dvoje učitelja u pratnji. Prva nam je po redu Danska, i to već početkom studenoga ove godine.

U našoj školi koordinatori projekta su učiteljice engleskoga jezika Ivana Gradečak i Marina Đura, a i drugi učitelji, ravnateljica škole i tajnica škole će pomoći oko organizacije i  putovanja.  Održat će se i audicija gdje će učenici pokazati svoje znanje i komunikacijske vještine kako bi s lakoćom sudjelovali u programu te putovali i stjecali nova znanja i iskustva.

- Leda Plevnjak, 6.A

objavio: NIKOLINA HADER   datum: 4. 10. 2018.

« Listopad 2018 »