Obilježen Hrvatski olimpijski dan

Već na samom početku nove školske godine obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. On se obilježava svakog 10. rujna u spomen na osnivanje Hrvatskog olimpijskog odbora kako bi se istakla važnost bavljenja sportom i olimpijskih načela te potaklo učenike na međusobno razumijevanje i toleranciju.

Učenici razredne nastave i njihovi učitelji tom su prigodom ugostili bivšeg učenika naše škole, paraolimpijca Nina Bašu, člana STK Mihovljan.

Nino svojim trudom i zalaganjem daje primjer svima da se bez obzira na poteškoće može ostvariti uspjeh.

U kratkom obraćanju učenicima ispričao je o svojim počecima, načinu rada, treninzima, a prezentirao im je dio odličja koja je osvojio tijekom bavljenja stolnim tenisom. Učenici su imali priliku postaviti pitanja, a zatim s njim i zaigrati stolni tenis.

Nakon zahvale i oproštaja s našim gostom, dan smo završili međurazrednim natjecanjem u štafetnim igrama i graničaru.

Učenici predmetne nastave (5. - 8. razred) sportskim su aktivnostima također obilježili Olimpijski dan!

objavio: NIKOLINA HADER   datum: 10. 9. 2018.

« Listopad 2018 »