Uspješni matematičari naše škole

Nakon što je u OŠ Ivanovec po prvi puta provedeno natjecanje Dabar,  Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja, i druga po redu Večer matematike, zaključujemo kako učenici ove škole znaju i vole matematiku.

Natjecanje Dabar održano je u tjednu od 13. do 17.11. na CARNet-ovom sustavu Loomen. Održavalo se u informatičkoj učionici, a sudjelovalo je ukupno 42 učenika od 2.  – 7. razreda.

Među 10% najboljih učenika na državnoj razini bilo je čak 5 naših učenika: Luka Topolnjak, Roko Petrović, Josipa Petrović, Matija Drk i Lorena Brzuhalski, dok ih je među 20% bilo još četvero: David Toplek, Mura Blažević, Borna Smolković i Nikol Dobranić.

Svima njima dodijeljene su diplome za izvrsne rezultate u ovom zanimljivom i logički zahtjevnom natjecanje u Večeri matematike kad su se u holu škole okupili brojni učenici i njihovi roditelji. Diplome im je uručila ravnateljica Palmina Novak i organizator Dabra i Večeri matematike, učitelj Goran Okun.

Večer matematike prošla je u odličnoj atmosferi. Sve učionice bile su prepune radoznalih učenika i njihovih roditelja koji su se još jednom uvjerili kako matematike može biti i te kako zabavna i zanimljiva.

Učenici su u svoje putovnice skupljali pečate nakon svakog riješenog zadatka. Natjecali su se međusobno i u grupama i na taj je način učenje i uvježbavanje matematičkih vještina bilo još zabavnije i lakše.

objavio: TANJA RADIKOVIĆ   datum: 12. 12. 2017.

« Prosinac 2018 »