Terenska nastava u Zagrebu za učenike viših razreda

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 30. 11. 2017.

U srijedu, 29. studenog učenici viših razreda posjetili su Zagreb. Terenska nastava sastojala se od posjeta kazalištu i muzejima. U kazalištu Mala scena gledali smo dinamičnu predstavu "Sportski život letećeg Martina" koja je oduševila učenike svojom porukom i odličnim glumcima. Zatim smo se razbježali po muzejima.

Učenici petih i šestih razreda posjetili su Muzej iluzija i na kratko se izgubili u nevjerojatnom svijetu optičkih varki.

Sedmaši i osmaši prvo su  u Umjetničkom paviljonu pogledali izuzetnu izložbu Strast stvaranja: remek - djela iz zbirke Fundacije Maegt, bogate i vrijedne privatne zbirke u kojoj su neprocjenjiva djela kubista, ekspresionista, apstraktne i fantastične umjetnosti, odnosno različitih umjetničkih pravaca modernizma 20. stoljeća. Nakon ozbiljne umjetnosti i oni su uronili u neobičan i zabavan svijet Muzeja iluzija.

Iako nas je pratilo kišno vrijeme, uz vrhunske vodiče, šetnjom po Zagrebu ponovili smo i naučili mnogo o njegovoj povijesti, kulturnim i drugim institucijama, parkovima i građevinama, a sve u predblagdanskom ruhu.

Ručkom u svima omiljenom restoranu završili smo svoj nastavni dan na terenu.

« Prosinac 2017 »