Učenici sedmih i osmog razreda u eTwinning projektu

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 23. 11. 2017.

Učenici sedmih i osmog razreda naše škole uključili su se u projekt pod nazivom "Merry Christmas, Europe" (u prijevodu Sretan Božić, Europo), koji spada u kategoriju eTwinning projekata gdje sudjeluju učenici 12-15 godina. Partner na projektu je škola Mittelschule "Peter Rosegger“ iz Italije, točnije iz gradića Merano u južnom Tirolu.

Učenicima je materinji jezik njemački, od 1.razreda uče talijanski a od 4. engleski. Naša učiteljica engleskog, Ivana Gradečak i njihova učiteljica engleskog, Cornelia Schnarf zajedno su osmislile projekt, razmijenile popis učenika zainteresiranih za projekt i svakome dodijelile jednog učenika koji će postati njihov "penfriend" odnosno prijatelj za dopisivanje. Svaki je učenik trebao napisati pismo i izraditi božićnu čestitku za prijatelja koji mu je dodijeljen.

Učenici su se primili posla i s uzbuđenjem izradili čestitke te napisali pisma koja ovaj petak, 24.11., putuju za Italiju. Nakon primitka pisama učenici će preko Skypa pričati sa svojim novim prijateljima, a neki već to čine preko socijalnih mreža tipa Facebook ili pak preko Instagrama.

U planu je nastavak suradnje pa će učenici isto učiniti za Valentinovo i Uskrs - sami izraditi čestitke i poslati ih, te preko ljeta skupiti razglednice sa svojih ljetovanja i najesen ih također poslati. Cilj projekta je da učenici na zabavan način unaprijede svoje jezične vještine, da što više koriste engleski jezik u slobodno vrijeme,  da sklapaju nova prijateljstva i uče o novoj kulturi. Na taj način uče prihvaćati drugačije od sebe, šire toleranciju i stječu nezaboravna iskustva.

Ivana Gradečak

« Prosinac 2017 »