Održano Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar

Od ponedjeljka 13.  studenog do petka 17. studenog u informatičkoj učionici škole održavalo se natjecanje Dabar.

Natjecalo se 46 učenika od 2. do 7. razreda u 4 kategorije: MikroDabar predviđen za prve i druge razrede, MiliDabar za treće i četvrte razrede, KiloDabar za pete i šeste i MegaDabar za sedme i osme razrede. Zadaci su jednaki u svim državama svijeta u kojima se provodi natjecanje, njih oko četrdeset.

Prema mišljenju voditelja natjecanja u školi, učitelja Gorana Okuna zadaci su bili prilično zahtjevni. Od učenika se je tražilo logičko razmišljanje i povezivanje gradiva, vrijeme za rješavanje testa bilo je ograničeno na samo 45 minuta.

U svakoj je grupi bilo po 15 opširnih zadataka.

Rezultati koje su postigli naši učenici su dobri s obzirom da smo se u natjecanje uključili prvi put i s obzirom na težinu i vrijeme predviđeno za rješavanje zadataka.

Najbolji učenici u pojedinim kategorijama su: Luka Topolnjak, Mika Kolar, Roko Petrović, David Toplek, Josipa Petrović, Matija Drk, Lorena Brzuhalski i Nikol Dobranić.

Svim sudionicima čestitamo na rezultatu!

Dabar_podaci.xlsx (28.19 KB)

objavio: TANJA RADIKOVIĆ   datum: 20. 11. 2017.

« Svibanj 2018 »