Započela druga sezona Tuluma s(l)ova

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 14. 11. 2017.

Noćnim čitateljskim susretom u petak, 10. studenog, započeli smo novu sezonu projekta koji ima cilj popularizirati čitanje iz užitka među mladima. U projektu sudjeluju učenici osmih razreda diljem zemlje, a u našoj ih se knjižnici okupilo trinaestak.

Sami su učenici donijeli pravila ponašanja koja su trebali poštivati do kraja trajanja susreta. Poigrali smo se igre "kalodont" kako bi zagrijali vijuge za ono što slijedi. Učiteljica engleskog jezika Marina Đura održala je zanimljivu radionicu origamija u kojoj su uživali i učenici i učitelji.

Nakon toga pozvali smo preko skypa tulumaše u udaljenoj OŠ Ludina i sprijateljili se s njima. Nakon sramežljivog početka potekao je razgovor o raznim temama, te o tulumu u obje škole. Informatička podrška i osoba zadužena da sve funkcionira bio je učitelj informatike Goran Okun.

Nakon svih obavljenih obaveza, otvorili smo grickalice, popili osvježenje i do kraja večeri uživali u filmu.

Nastavak projekta održat ćemo čitanjem u lokalnoj zajednici.

Kako je protekao drugi Tulum s(l)ova u našoj školi, pogledajte u fotogaleriji.

« Prosinac 2017 »