Uspješna akcija "Škole za Afriku"

Autor: Tanja Radiković, 11. 10. 2017.

U nedjelju, 8. listopada provedena je još jedna akcija prodaje kolača čiji prihod je namijenjen projektu "Škole za Afriku".

Nakon mise kod župnog dvora učenici i učitelji su prodavali kolače koje su ispekle i donirale vrijedne mame. To je već tradicionalna akcija koju provodimo uoči Dana zahvalnosti za plodove zemlje, a kako bismo pomogli siromašnoj djeci Afrike u njihovu školovanju.

Ove godine prihod od akcija i donacija projekta "Škole za Afriku" namijenjen je izgradnji škola u zapadnoafričkoj državi Burkini Faso. To je jedna od najsiromašnijih zemalja svijeta i svaka pomoć im je dobrodošla.

Zahvaljujemo svim vrijednim domaćicama koje su ispekle i pakirale kolače za ovu akciju, kao i svima onima koji su njihovom kupnjom donirali sredstva. Prodano je 125 paketa kolača, a oni su još slađi kad znamo da smo pomogli nekome dobrim djelom!