Učenici i djelatnici škole na prvom Ljetnom kampu tehničke kulture

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 6. 7. 2017.

U Prvoj osnovnoj školi u Čakovcu u ponedjeljak 26.lipnja započeo je prvi Ljetni kamp tehničke kulture. Uz pomoć Grada Čakovca kamp provode članovi Društva pedagoga tehničke kulture Međimurske županije.

Do petka 30. lipnja učenicima međimurskih osnovnih škola se u vremenu od 9 do 11 sati nudi uključenje u osam radionica koje vode: Radiogoniometrija orijentacija i komunikacija -  Jelena Tuksar i Vladimir Vinko, Modelarstvo kreativna tehnička tvorevina – Smiljana Colar, Elektronika izrada elektroničkog sklopa - Draženko Turek, Robotika – Branko Vujnović, Mbot – Renata Martinec, Strojarstvo i konstruktorstvo – Željko Medved i Dubravka Žignić Resman, Kreativna radionica oslikavanje predmeta – Andreja Modrinjak i Micro bit – Zvonko Ljubić i Ivana Poljak.

Od ponedjeljka, 3. do petka 7. srpnja održat će se radionica Zrakoplovnog i raketnog modelarstva koju će voditi Leonardo Belović. Prvo okupljanje zainteresiranih učenka je u 9 sati ispred glavnog ulaza u I. OŠ Čakovec.

Sve radionice su tako osmišljene da učenici kroz zabavu stječu nova znanja i vještine.

Sudjelovanje na radionicama je besplatno, za polaznike je osiguran sendvič i sok. Ima još slobodnih mjesta na koja se učenici mogu uključiti.

Voditeljica kampa je Renata Martinec, predsjednica Društva pedagoga tehničke kulture Međimurske županije.

Na kraju prvog dijela Kampa učenicima su zaslužene Potvrde za sudjelovanje podijelili Lucijan Franin, predsjednik Zajednice tehničke kulture grada Čakovca i Renata Martinec predsjednica Društva pedagoga tehničke kulture Međimurske županije.

Željko Medved

« Listopad 2017 »